Filozofia

Dvaja maskovaní chlapci prepadli dôchodkyňu, 20-ročné dievča znásilnené v podchode, rozbitý nos pre dvadsať eur...


Ilúzia alebo realita?


Otvorenosť. Úprimnosť. Čestnosť. Priamosť. Svedomie. Morálka. Spoločnosť rovnoprávnych a slobodných ľudí. Spravodlivosť pre všetkých. Harmónia človeka a prírody. Skutočný trvalo udržateľný rozvoj.

Uzavretosť. Pretvárka. Faloš. Lakomosť. Ľahostajnosť. Tyrania. Nadvláda. Zdevastovaná príroda. Milióny vykynožených živočíchov a rastlín. Ekologické katastrofy. Zmasakrované etniká a národy v mene „vyššej spravodlivosti". Bezbrehá moc kapitálu. Rasizmus. Xenofóbia. Intolerancia. Korupcia. Neplatičstvo. Podvody, Byrokracia.

Predstavy a sny sú jedna vec, realita druhá.


My vieme, že žijeme v realite a vieme, že v nej žijete i vy. A keďže s touto realitou nie sme spokojní, snažíme sa i svojim dielom prispieť k jej zmene. A preto zostávame verní svojim ideálom a zásadám. V ideálnej spoločnosti by právnik nemal mať miesto. Ľudia by dobrovoľne a ochotne rešpektovali spoločenský konsenzus. Žiaľ, takúto spoločnosť my asi nezažijeme. Ale napriek tomu, alebo práve preto, robíme to, čo robíme. A robíme to najlepšie ako vieme. Navyše to robíme s radosťou. S radosťou, o ktorú sa chceme podeliť. Myslíme si totiž, že ak stratí človek radosť z toho čo robí, stratí radosť zo života. A keď človek stratí radosť zo života, stane sa len obyčajným strojom v mašinérii dnešného sveta. A toto my nechceme. A veríme, že to nechcete pre seba ani Vy. Preto prevezmeme časť Vašich bremien na naše plecia. Dúfame, že Vám tak budeme užitoční a Vy tak i s našou pomocou nestratíte radosť z Vašej práce.

Copyright 2010
Všetky práva vyhradené
Redakčný systém: SysCom
Tvorba stránok: Aglo solutions